Annonse

Heming Tennis arrangerte stor Norges Cup U14 på OTA, mens HolmenkollenTK arrangerte Race U16 på Stabekk.

På Oslo Tennisarena var det folksomt i helgen. Heming arrangerte NorgesCup U14, samtidig som kvalifiseringen til den største tennisturneringen i Norge på 25 år fant sted. På Stabekk utkjempet U16 sin dyst.  

Slik gikk det i de ulike klassene på OTA: 

NC u14 A gutter single
1 Henrik Villanger [1]
2 Kristoffer Dalbak [2]
3/4 Severin Leon Dunbar Risan [3/4]
3/4 Hugo Rask [3/4]

NC u14 B gutter single
1 Thomas Dugstad Gerhardsen [5/8]
2 Andreas Lorentzen-Tungland
3/4 Alexander Bu Mørland
3/4 Ralph Gabriel Matheson [5/8]

NC u14 C gutter single
1 Julian Brager-Carlsen
2 Axel Johan Ringdal
3/4 Oskar Gedde-Dahl Ekjord
3/4 Marko Sikkeland Eric

NC A gutter bonus
1 Andreas Ursin Nygaard
2 Nicolai Drake Raanaas [1]
3/4 Roberto Riiber De Picciotto
3/4 Victor Doresius Rochette [2]

NC B gutter bonus
1 Mads Bjørn-Hansen Wolff
2 Filip Glov Møller
3/4 Zebastian Aleksander Bodø Rødsten [1]
3/4 Urs Maximilian Oftedahl Knoth [2]

NC C gutter bonus
1 Joar André Mundal [2]
2 Kristian Brøndmo
3/4 Christoffer Holtan Solvang
3/4 Vegard Norheim Endresen [1]

NC u14 A piker single
1 Ingrid Lillestøl Danevad [5/8]
2 Johanne Victoria Alveberg [3/4]
3/4 Vilde Østgård Oscarsson [5/8]
3/4 Julia Mathisen Strøm [1]

NC u14 B piker single
1 Juni Leisner
2 Sophie Harmoni Toyer [5/8]
3/4 Fredrikke Louise Finne [5/8]
3/4 Marlene Westbø Tønnessen [2]

NC u14 C piker single
1 Christine Harlem
2 Ingrid Sofie Sperre
3/4 Camilla Wessel-Aas
3/4 Josefine April Langstrøm Field

NC A piker bonus
1 Celin Myhre [1]
2 Ida Haukenes Øiseth
3/4 Stella Maria Rognerud
3/4 Selma Enerud Odland

NC B piker bonus
1 Emily Bjaarstad Hagelsteen [1]
2 Mathilde Norman Ljungblom [2]
3/4 Oliwia Maria Ciolczyk
3/4 Lotte Samodee

NC C piker bonus
1 Cecilie Johannessen Mæland
2 Lydia Kristine Lundetræ
3/4 Kajsa Helgesen
3/4 Louise Instebø Skarbøvik  

Link til turneringen

HTK Race U16 på Stabekk endte slik: 

Gutter U16
1 Jon William Karlstad [1]
2 Mathias Monsen Langaard [2]
3/4 Jonas Bjørlykke Berglund
3/4 Nikolai Bugge Norman Pran [4]

Bonus Gutter U16
1 Daniel Erlend Baxter [1]
2 Sondre Haugstad Sanstøl [2]
3/4 Thor Butler Wang
3/4 Lars Sedberg Aarthun

Jenter U16
1 Jenny Maria Gjøs [1]
2 Tyra Thon Skjelstad [2]
3/4 Ina Caroline Goulignac
3/4 Julia Beatrice Braathen

Bonus Jenter U16
1 Milla Falster
2 Marthe Mathiassen Hansen [1]
3/4 Hannah Higraff
3/4 Hermine Torset [2] 

Link til turneringen.   

Forsidebilde: Ullern TKs Henrik Villanger gikk til topps på OTA. 

 
Annonse
Samarbeidspartnere