Annonse

Lene Mari Bolkesjø Hovda fra Asker TK ble helgens store vinner med seier i både single- og doubleklassen.

Lene Mari Bolkesjø Hovda spilte solid tennis hele helgen og vant jentefinalen med 6-3 7-5 over useedete Beatrice Faureng (Asker TK). 

Lene Mari vant også doublen sammen med Beatrice Faureng over Tyra Thon Skjelstad og Milla Falster (begge Stabekk TK) i finalen.

I guttesingel ble det en finale mellom 4. seedete Felix Nordby (Bygdø TK) og useedete overraskelsen Christopher Børresen (Stavanger TK) der Nordby vann med 6-1 6-1 etter tunge grunnslag og høyt tempo.

I guttedoublen vant Edvard Porsmyr Hansen og Henrik Nicolay Lynum (begge Ullern TK) over Jon William Karlstad (Nordstrand TK) og Christian Parr (Ålesund TK) i en forrykende finale som Ullern-spillerne tok hjem etter 10-7 i avgjørende supertie.  

Helgens Norges Cup ble arrangert av Moss TK. Pga den gledelig store deltakelsen med 57 spillere, 8 klasser og totalt 74 kamper ble turneringen avviklet på 3 forskjellige spilleplasser. I tillegg til hjemmeanlegget i Moss ble kamper også avviklet i Soon og Drøbak.   

Turneringsleder Ole Henæs berømmer spillerne for innsatsen. "Det ble vist godt spill og god sportsånd gjennom hele helgen" sier han. 

Link til turneringen på Tournament Software 

VINNERE:

NC19 A Gutter
1 Felix Benjamin Nordby [4]
2 Christopher Børresen
3/4 Albert Porsmyr Hansen
3/4 Edvard Porsmyr Hansen

NC19 B Gutter
1 Nikolai Bugge Norman Pran [2]
2 Ulrik Svenningsen Nordang
3/4 Simon Minte Olimstad Braathu
3/4 Eivind Senstad Tandberg

NC19A Gutter Bonus
1 Henrik Nicolay Lynum [1]
2 Christian Parr
3/4 Jon William Karlstad [2]
3/4 Mathias Monsen Langaard

NC19B Gutter Bonus
1 Sondre Haugstad Sanstøl [2]
2 Obisan Dido Adem
3/4 Erik Menkin Lysfjord
3/4 Daniel Erlend Baxter [1]

NC19 Jenter
1 Lene Mari Bolkesjø Hovda [2]
2 Beatrice Henriette Faureng
3/4 Elinor Bauer Storkaas [3]
3/4 Ine Maren Sælen Pedersen

NC19 Jenter Bonus
1 Kristin Bekken [1]
2 Milla Falster
3/4 Tyra Thon Skjelstad [2]
3/4 Julia Constanze Oftedahl Knoth

NC19 Gutter Double
1 Edvard Porsmyr Hansen [1] / Henrik Nicolay Lynum
2 Jon William Karlstad / Christian Parr
3/4 Wilhelm Sebastian Moe Bongard / Rayan Chamseddine Zelmat
3/4 Albert Porsmyr Hansen [2] / Mathias Monsen Langaard

NC 19 Jenter Double
1 Beatrice Henriette Faureng [1] / Lene Mari Bolkesjø Hovda
2 Milla Falster [2] / Tyra Thon Skjelstad
3/4 Sima Iris Jourabchi Herén / Sina Thon Skjelstad

Takk til Per Stålnacke i Moss TK for denne flotte rapporten!  

 

Annonse
Samarbeidspartnere