Hoveddel Side topp

Historikk / Utmerkelser

Norges Tennisforbunds Bragdmerke

Merke tildeles spillere som i NM, landskamper for senior og i internasjonale mesterskap med mer enn 24 deltakere har oppnådd 30 poeng etter følgende skala:

NM:
1.premie single = 2 poeng
1.premie double/mixed = 1 poeng
2.premie single = 0,5 poeng

Landskamper:
Seier single = 2 poeng
Seier double = 1 poeng
Uttatt = 0,25 poeng

Internasjonale turneringer som gir WTA/ATP poeng:
1.premie single: 5 poeng
2.premie single: 2,5 poeng
3.premie single: 1,5 poeng
1.premie double: 2,5 poeng
2.premie double: 1,5 poeng

Følgende spillere har fått Bragdmerket i Norge (pr 01. oktober 2018):

Ada Werring, Oslo Tennisklubb
Johan Haanes, Njård
Fritz Jensen, Ready
Nils Erik Hessen, Njård
Laila Schou Nilsen, Njård
Jan Staubo, Ready
Birger Brem, Oslo Tennisklubb
Lill Bull, Oslo Tennisklubb
Rolf Pape, Oslo Tennisklubb
Gunnar Sjøwall, Njård
Finn Dag Jagge, Oslo TK
Finn Søhol, Ready
Thorvald Moe, Ullern TK
Ruth Haukenes, Fana TK
Liv Hubert, Oslo TK
Kirsten Robsahm, Holmenkollen TK
Jon-Erik G.B. Ross, Njård
Frithjof Prydz, Oslo TK
Ellen Grindvold, Oslo TK
Per Hegna, Berg TK
Erik Melander, Berg TK
Amy Jönsson, Drammen TK
John-Erik Rustad, Oslo TK
Morten Rønneberg, Holmenkollen TK
Bent Ove Pedersen, Snarøya TK
Astrid E. Sunde, Heming Tennis
Anders Håseth, Nordstrand TK
Christian Ruud, Snarøya TK
Jan Frode Andersen, Oslo TK
Karoline Borgersen, Holmenkollen TK
Stian Boretti, Snarøya TK
Ulrikke Eikeri, Nordstrand TK
Erling L’orsa Tveit, Snarøya TK
Melanie Stokke, Nordstrand TK
Emma Flood, Stabekk TK
Viktor Durasovic, Nordstrand TK
Caroline Rohde-Moe, BSTK
Casper Ruud, Snarøya TK

Gullmerke

Norges Tennisforbunds Gullmerke tildeles personer som har gjort en enestående innsats for norsk tennis enten på klubb-, region-, krets-, eller forbundsnivå eller internasjonalt. Innsatsen kan være av administrativ og/eller spillermessig karakter. Hedersmerkekomiteen instiller hvem som mottar merket basert på klubbenes foreslåtte kandidater begrunnet med motivasjon og oversender styret i Norges Tennisforbund. Forslag sendes til Norges Tennisforbund v/Hederstegnkomitén.

Følgende spillere har fått Gullmerke i Norge (pr 01. oktober 2018):

Thomas Fearnley jr., Kristiania Lawn TK
Molla Bjurstedt Mallory, Kristiania Lawn TK
Trygve Smith, Kristiania Lawn TK
Conrad Langaard, Kristiania Lawn TK
Jack Nieslen, Kristiania Lawn TK
Kurt Aigeltinger, Nordstrand TK
Torleif Torkildsen, Oslo TK
Johan Haanes, Njård
Einar Diesen, Nordstrand TK
Ada Werring, Oslo TK
Ragnar Hagen, Ready
Laila Schou Nilsen, Njård
Ragnar Paldan, Nordstrand TK
Einer Ulrich, DANMARK
Birger Brem, Oslo TK
Odd Ivar Eriksen, Ljan TK
Petter Gravensten, Oslo TK
Halvard Larøi, Ila IF
Lill Bull, Ready
Dick Bjurstedt, Oslo TK
Reidar Haanes, Njård
Kristian Mo, Trondhjem TK
Hassa Horn, Notodden TK
Finn Dag Jagge, Oslo TK
Gunnar Sjøwall, Njård
B.R. Limnell, FINLAND
Sulo Hyvarinen, FINLAND
Mats Hasselquist, SVERIGE
Johs. Granberg, Hamar IL
Kåre D. Nielsen, Oslo TK
Finn  Stokke-Hansen, Nordstrand TK
Marcus Wallenberg, SVERIGE
Cato Vik, Njård
Thomas Hallenberg, SVERIGE
Thorvald Moe, Ullern TK
Per Hegna, Berg TK
Terje Due-Strand, Njård
John Ahlstrand, DANMARK
Hans Chr. Olavsson, Oslo TK
Fritz Aigeltinger, Nordstrand TK
John Bertelsen, DANMARK
Arne Melander, Bergen TK
Liv Blix, Nordstrand TK
Hans H. Helmen, Nordstrand TK
Philippe Chartier, International Tennis Federation
Heinz Grimm, European Tennis Association
Brian Tobin, International Tennis Federation
Per Lorentzen, Horten & Omegn TK
Jarl Bibow, Asker TK
Erik Søren Berner, FINLAND
Hanne Vik, Heming Tennis
Jarl Whist, Heming Tennis
Christian Ruud, Snarøya TK
Ivar Bergfjord, Bodø TK
Hans Nordstaa, Asker TK
Per Wright, OTK
Bertram C. Middelthon, Bøler
Barbro Raabe, Asker TK
Edward Raastad, OTK
Liv Jagge, Holmenkollen TK

Sølvmerke med diplom kan ved enstemmig forbundstyrebeslutning tildeles medlem av klubb tilsluttet

Norges Tennisforbund, som enten har fungert som fast styremedlem i NTF i minst 6 år, - eller har innehatt verv i klubb, krets, region i til sammen 15 år, - eller som etter forbundstyrets vurdering har ydet annen uegennyttig innsats. Forslag om tildeling av Sølvmerket kan fremmes av medlemmer av forbundstyret, av styret i klubb, krets eller region, og av Hedersmerkekomiteen. Forbundets hederstegn skal tildeles kandidater som fremdeles er aktive som tillitsvalgte.

Følgende spillere har fått Sølvmerke i Norge (pr 01. oktober 2018):

Frithjof Koren, Moss TK
Øistein Aass, Oslo TK
Leif Mürer, Moss TK
Hilmar Justad, Bestum TK
Tor Kløvstad, Hamar IL
Knut Mowinckel Amundsen, Oslo TK
Jens Pran, Holmenkollen TK
Fritz Anker Rasch, Halden TK
Anton Sandnes-Hagen, Njård
Reidar Tønnesen, Kristiansand TK
Arne Birkevold, Ålesund TK
Hans Sartz-Knudsen, Holmenkollen TK
Rolf Bergersen, Tåsen IL
Kaare Peersen, Kristiansand TK
Sverre Eriksen, Bekkelagshøgda TK
Jan Telle, Blommenholm & Sandvika TK
Knut Wold, Holmenkollen TK
Jalle Schjøth-Iversen, Heming IL
Gunhild Bergstrøm, Hamar IL
Vesla Brinchmann, Bodø TK
Per F. Dahl, Berg TK
Thor A. Hemstad, Holmenkollen TK
Einar W. Røed, Oslo TK
Tore Jarl Christensen, Mandal TK
Einar Johansen, Sarpsborg TK
Svend Foyn Bruun, Tønsberg TK
Engly M. Forberg, Gjøvik TK
Arnfinn Madsen, Ila IF
Per Fosseid Nielsen, Bekkelagshøgda TK
Birger Opsahl, Oslo TK
Lars Schjerve, Levanger TK
Thomas Bergstrøm, Hamar IL
Erling Bach, Jar TK
Kjell Paldan, Blommenholm & Sandvika TK
Kåre Tisthammer, Blommenholm & Sandvika TK
Tor Dahl, Blommenholm & Sandvika TK
Bjørn Kolby, Lyn
Per Wright, Drammen TK
Terje Sørensen, Bergen TK
Bernt E. Berntsen, Porsgrunn TK
Jon Haugen, Nittedal IL - Tennis
Willy E. Nielsen, Porsgrunn TK
Sverre K. Njaa, Eidsvoll TK
Odd Rattsø, Sandnessjøen TK
Arvid Wettestad, Egersund TK
Nic. Wiig, Bergen TK
Ola Nordvik, Gjøvik TK
Martin Hvamb, Mjøndalen TK
Barbro G. Raabe, Blommenholm & Sandvika TK
Karl-Petter Johansen, Hønefoss TK
Erik Melander, Ullern TK
Alf Torgersen, Moss TK
Bertram C. Middelthon, Bøler IL
Leif T. Soland, Randaberg TK
Jan Hagen, Bøler IL
John Erik Grassmo, Nordstrand TK
Ragnar Aas, Bekkelagshøgda TK
Marion Selbak, Bergen TK
Claes Gilljam, Svelvik TK
Helge Svaar, Lørenskog TK
Sigurd Robakk, Stavern TK
Erik Alver, Lillehammer Lawn TK
Turid Fosse Becker, Etne IL
Jens-Fredrik Sørlie, Holmen TK
Inger-Marie Krossen, Kvinesdal TK
Dag Schartum-Hansen, Hamar IL - Tennis
Børre Rognlien, Golia TK
Sissel Haukland, Blommenholm & Sandvika TK
Erik Fylkesnes, Bergen TK
Tormod Bache-Mathisen, Moss TK
Thor Strømer, Svolvær TK
Helge Larsen, Egersund TK
Bernt Ludvig Wetteland, Egersund TK
Sverre Lie, Nordstrand TK
Aggi Bringsdal, Egersund TK
Hans Henrik Herlofsen, Kristiansund TK
Yngvar Grina, Sarpsborg TK
Audun Kleven, Svelvik TK
Inger Nilsen, Asker TK
Eirik Øvstedal, Stabekk TK
Carl Henrik Eriksen, Golia TK
Iver Helgaker, Holmenkollen TK
Jan Just Madsen, Holmenkollen TK
Peter Chr. Meyer, Holmenkollen TK
Arnt Peder Arntzen, Fauske TK
Karin H. Dalbak, Heming Tennis
Frode Næsje, Narvik TK
Cecilie Stray, BSTK
Fred Ouren, ROS IL
Ulf Anders Høiem, Narvik TK
Fred Roar Hansen, Brummunddal
Bjørn Wold, HTK
Randi Brith Bjørge, Sarpsborg TK
Robert Lian, ROS IL
Henning Simonsen, Bergen TK
Arve Henriksen, Ullern TK
Milan Knezevic, Arendal
Jan Eivind Andersen, Sandefjord

Side bunn

Søkeresultater

Sidebunn