Banner
Banner
Banner
↑ annonse
breadbox
NyhetsarkivNyheter fra NorgeNorske utenlands • 3. karrieretittel i Portugal

3. karrieretittel i Portugal

Søndag 29.januar 2012 Skrevet av Aslak Paulsen/Jørgen Vestli

Oppdatert: Denne uken har Ulrikke Eikeri spilt $10.000 i Coimbra, Portugal. Resultatmessig kan hun ikke gjøre det bedre.

Etter et tøft semifinaleoppgjør der Ulrikke vant 6-7(1), 6-1, 6-2,  ble det på ingen måte noen enkel batalje i finalen heller.

I finalen tapte Eikeri det første settet og lå under 3-5 i det andre. Men da våknet Nordstrands-jenta. Snuoperasjonen endte til slutt 2-6, 7-5, 6-3 mot Jegiolka (POL). Den polske motstanderen ligger for øyeblikket på WTA363.

- Det var en bra match av oss begge. Jegiolka var hakket bedre i starten, men jeg klarte å fighte bra og heve spillet mitt, sier Ulrikke.

- Med en litt dårlig servedag, slet jeg med å holde servegamene, men var god fra grunnlinjen. Alt i alt er jeg godt fornøyd, oppsummerer hun.

Dette var Ulrikkes 3. seier i Portugal.

Også double

Sammen med sin partner Butkovaska fra Slovakia ble det også seier i double.

Paret var overlegne i finalen og vant 6-3, 6-0 over Caciotti og Clerico fra Italia..

Dette var Eikeri og Butkovskas andre tittel på rad.

Del artikkelen med andre:

© 2000–2012 Norges Tennisforbund, postboks 287, Økern, 0511 Oslo | tlf. (+47) 22 72 70 00, fax. (+47) 22 72 70 01

Fagredaktør: Jannicke Aas – Nyhetsredaktør: Torger Bjørnstad

Design & utvikling PCG Interactive