Hoveddel Side topp

Full NorgesCup-aktivitet

Paradis, Heming og Moss/Soon arrangerte NorgesCup denne helgen.

Vi starter med de yngste på Oslo Tennisarena, hvor Heming Tennis hadde regien.

NORGESCUP U15 GUTTER OG JENTER
HEMING TENNIS PÅ OSLO TENNISARENA

NC u14 gutter single A
1 Henrik Villanger [2]
2 Kristoffer Dalbak [1]
3/4 Severin Leon Dunbar Risan [3]
3/4 Mats Cappelen Mazzocchi 

Villanger (i midten) og Dalbak (t.v) til topps på OTA. Askers Severin Risan t.h. Bilde fra EM Junior Lag 2018.  

 NC u14 gutter single B
1 Sturle Hoff Skigelstrand
2 Nicolai August Aars-Rynning
3/4 Victor Doresius Rochette [4]
3/4 Alexander Bu Mørland

NC u14 gutter single C
1 Nicolai Drake Raanaas [4]
2 Niclas Fjellman [5]
3/4 Andreas Ursin Nygaard [6]
3/4 Casper Knudsen

NC u14 piker single A
1 Julia Mathisen Strøm [1]
2 Nicoline Sartz-Lunde [3]
3/4 Johanne Victoria Alveberg [4]
3/4 Gabriele Zymanciute

NC u14 piker single B
1 Michelle Armani
2 Kaja Blom [1]
3/4 Livia Mika Rosa Müller-Hansen
3/4 Sofie Louise Von Krogh [2]

NC u14 piker single C
1 Hermine Flaaten [2]
2 Stella Maria Rognerud [3]
3/4 Maren Milla Tobiasson Reinemo [4]
3/4 Amalie Kvernberg Lafton [1]

NC C bonus gutter
1 Mads Bjørn-Hansen Wolff
2 Herman Rondan Tronsen
3/4 Carl Theodor Amundsen Weidenhaijn [3]
3/4 Oscar Opsvik-Bøe [4]

NC A gutter bonus
1 Ruben Grenness Tronhus
2 Isack Toft Valeur
3/4 Toralf Ferdinand Clausen [2]
3/4 Kyan Michalsen [1]

NC B gutter bonus
1 Cornelius Alexander Shalmi
2 Thomas Dugstad Gerhardsen [2]
3/4 Simon Halle Eskeland
3/4 Seyon Shanthan [1]

NC C piker bonus
1 Oliwia Maria Ciolczyk
2 Lotte Samodee
3/4 Agnes Brook Steen
3/4 Lykke Falch-Monsen

NC A piker bonus
1 Ingrid Lillestøl Danevad [1]
2 Josefine Falster
3/4 Fredrikke Louise Finne
3/4 Tilde Louise Eliasson [2]

NC B piker bonus
1 Nora Isabelle Hayler [2]
2 Ida Haukenes Øiseth
3/4 Maria Wilhelmina Omli
3/4 Selma Enerud Odland

Tournament software 

-- -- -- 

Bilder fra Moss/Soon og Paradis finner du her 

-- -- -- 

NORGESCUP U16 GUTTER
MOSS TENNISKLUBB I MOSS OG PÅ SOON TENNISKLUBB

I Moss sambeidet klubben med Soon Tennisklubb om arrangementet.

Moss TKs Per Stålnacke sier...
"Førsteseedete Max Ulv Bakken fra Heming IL tok hjem NC gutter 16 år i Moss. Max spilte solid tennis hele helgen og tøffeste kampen ble nok den i semifinalen, som han dro i land i tett 3-setter mot hjemmespilleren Jonathan Berling.
I finalen gjorde Max svært få feil og vant relativt enkelt også her mot en annen Moss TK spillere, Jacob Krefting med 6-1 6-4.
I guttedoublen vant hjemmespillerne Jonathan Berling og Jacob Krefting over Nils Gjerdåker og Christian Parr fra henholdsvis Stavanger TK og Ålesund TK. Finalen var jevn der Mossspillerne hadde marginene på sin side. 5-4 5-3 til slutt.
Nils fikk dog revansje i Klasse B single som han tok hjem enkelt.
I Klasse C overrasket hjemmespilleren Obisan Dido Adem stort gjennom å vinne den klassen.
Totalt stilte 41 spillere". 

Max Bakken, i midten, vant i Moss   

NC16 A Gutter
1 Max Ulv Bakken [1]
2 Jacob Wilhelm Krefting [2]
3/4 Peter Mattis Meyer
3/4 Jonathan Berling [3]

NC16 B Gutter
1 Nils Tveit Gjerdåker [1]
2 Daniel Erlend Baxter [4]
3/4 Theodor Porsmyr Risebrobakken [3]
3/4 Erik Østbø Frafjord

NC16 C Gutter
1 Obisan Dido Adem [2]
2 Erlend Nikolai Blakstvedt Willmann
3/4 Erik Menkin Lysfjord [1]
3/4 Martin Steen Torgersen

Bonus A
1 Albert Porsmyr Hansen [2]
2 Jon William Karlstad [1]
3/4 Mathias Monsen Langaard
3/4 Noah Alexander Germiso Aadland

Bonus B
1 Elyad Oshnavie [1]
2 Leon Selvig Bjørnaraa [2]
3/4 Christoffer Rokstad
3/4 Alexandre Tedesco Siem

NC16 Gutter Double
1 Jonathan Berling [1] / Jacob Wilhelm Krefting
2 Nils Tveit Gjerdåker / Christian Parr
3/4 Noah Alexander Germiso Aadland / Jacob Paulsen Ihlen
3/4 Albert Porsmyr Hansen [2] / Mathias Monsen Langaard

Tournament software 

 

-- -- --

Paradis med full PlaySight-pakke i helgen  

NORGESCUP U16 JENTER OG NORGESCUP U19 GUTTER OG JENTER
PARADIS TENNISKLUBB PÅ BERGEN TENNISARENA

På Bergen Tennisarena slo de på stortrommen og sendte direkte fra bane 1 og bane 2 via PlaySight, hvor spillerne også fikk se seg selv med tilgang av kampdata.

Turneringsleder Fredrik Vabog forteller at helgen har gått greit. Bra oppførsel og mye fin tennis.

Som snart vanlig er, stakk Inge Stange (Ullern TK) av med seieren i 16-årsklassen...
"Jeg spilte solid hele turneringen, spesielt i egne servegame. Og det var veldig gøy å spille denne turneringen. Bergen Tennisarena er et flott anlegg og, ikke minst, et stort ekstra pluss med PlaySight med kampanalyse og streaming" sier hun.

I 19-årsklassene gikk øverste plasser til Emely Kahrs, også hun fra Ullern TK, og Marcus Gavelli fra Nordstrand TK.

Jenter U19 single
1 Emely Fredrikke Kahrs [1]
2 Sina Thon Skjelstad
3/4 Beatrice Henriette Faureng [2]
3/4 Thea Sund Jacobsen

Gutter U19 single
1 Marcus Henrik Gathen Gavelli
2 Jørgen Emil Veidung Johnson
3/4 Edvard Porsmyr Hansen
3/4 Herman Aure [1]

Jenter U19 double
1 Thea Sund Jacobsen / Sina Thon Skjelstad
2 Beatrice Henriette Faureng / Emely Fredrikke Kahrs

Jenter U16 double
1 Kristin Bekken [2] / Ine Soltveit Stange
2 Marie Skarica [1] / Emma Cecilie Sørensen
3/4 Emily Camilla Forman / Tomine Raab Owe
3/4 Rebekka Anne Collyer / Charlotte Alvilde Buanes Duke

Jenter U16 single
1 Ine Soltveit Stange [1]
2 Emma Cecilie Sørensen [3]
3/4 Marie Skarica [2]
3/4 Filippa Vale Frogner [4]

Jenter U16 bonus
1 Kristin Bekken [1]
2 Mille Langaas [2]
3/4 Karoline Staib Knudsen
3/4 Rebekka Anne Collyer

Tournament software

 

 

 

 

 

 

 

 

Side bunn
Sidebunn